"Včera před polednem přijel do města Ostrova královský posel, aby předal do rukou starosty insignie města..." to jsou zprávy z novin o Michaelské pouti z 1.října 1995. Dramaťáci začali novou éru významné ostrovské akce: kostýmy a výjevy z historie.

Michaelská pouť 95
Jan Vojtko jako královský posel

1.-4.listopadu se uskutečnila první návštěva Italů v Ostrově. Manželé Campidel, kteří nás pozvali do Brixenu, předali svůj kontakt dceři Heidi Troi a jejímu muži Thomasovi. Setkání se odvíjelo pouze mezi Italy a námi. Italské představení Když vrány ještě byly barevné se hrálo pro školy.........a jinak povídání, výlety, povídání.

Když vrány ještě byly barevné - Italové

Návštěva italského souboru

V tomto roce soubor HOP-HOP také poprvé vystoupil na filmovém festivalu Oty Hofmana. Přítomným umělcům zahrál úspěšné představení O soukání.

"Opakování písničky KÁČ KÁČ pro mikrofon západočeské redakce Českého rozhlasu ještě zajistil na chvíli ticho. Pak už se jenom hovořilo v superlativech. Herec Oldřich Velen srovnával herectví a zodpovědný přístup všech účinkujících ke svým zážitkům z velkých profesionálních divadel. Produkční dětských filmů si psaly adresy dětských herců. Aplaus nebral konce." Ostrovské noviny, M.Dvořák

O soukání Kačeny

A máme tu novou premiéru. K tobě mé sdrce vzdychá, s podtitulem Tiché hemžení II, lidová poezie. Nechali jsme lidové zvyky a poezii, vyndali tři malé kluky a vsunuli jednoho pořádného - jedinou mužskou posilu souboru Milana Donta. Vznikl příběh o lásce a zradě.

K tobě mé sdrce vzdychá - premiéra

40 let Základní umělecké školy Ostrov - hlavní den oslav byl ustanoven na 9.března, kdy se konal ples. Na tomto plese se sjelo hodně dramaťáků.

Dramaťáci na plese

Přijeli i ti úspěšní a slavní jako Ondřej Pavelka, zde již jako člen Národního divadla

Ondřej Pavelka odpovídá na otázky Hany Cerhové

Trochu neobvyklé místo pro premiéru, ale kluci z HOP-HOPu zde poprvé zahráli představení Obrazy ze života acylpyrínků. Smích všech přítomných a ocenění starších dramaťáků napovídal, že půjde o úspěšné představení.

Acylpyrínci na plese

20. března pak Acylpyrínky čekala divadelní premiéra, stejně tak dívčí představení Nemocnice má ubrečená okna. Hopácká Evička Rücklová vypomáhala v představení O rybáři a rybce Lucky Veličkové.

Premiéra Obrazy ze života acylpyrínků

Premiéra Nemocnice má ubrečená okna

Eva Rücklová v představení O rybáři a rybce

A jak se nám dařilo na soutěžích? Sólistům: nad 15 let

Laureát oblastního kola Marcela Máchová - postup na Wolkrův Prostějov, kde získala čestné uznání

Marcela Máchová

Ocenění bez postupu Milan Dont a Lenka Kunešová

do 15 let

1.místa v okrese a postup do krajského kola:
Iva Süttöová, Pavla Maříková, Anna Handrychová, Věra Bečková

Čestné uznání v okresním kole:
Zdeněk KonývkaSouborům: Obrazy ze života Acylpyrínků a Nemocnice má ubrečená okna (i O rybáři a rybce) postoupily na národní přehlídku Dětské scéna do Ústí nad Orlicí. A co se psalo o Acylpyríncích?

"Příklad přesného využití schopností dětí v daném okamžiku, velice sympatické, příjemné představení. Přesná metráž pro ně, pro diváky i vzhledem k tématu. Děti jsou velmi dobře připravené, všichni přesně cítí žánr, od začátku do konce mají potřebnou míru nadsázky, cit pro parodii, jsou uvnitř, vědí, co se sebou......"

A o Nemocnici?

"Přestože diskuse se zabývala pouze problémy a možnostmi další cesty, je třeba konstatovat, že jak soubor, tak předvedený tvar jsou bezesporu na vysoké úrovni"

Vedle soutěží soubor HOP-HOP stihl i "pár" festivalů v cizině.

Theater festival 96 v Brixenu. Děcka se mohli zapojit do seminářů. Jeden vedla i Irča Konývků. (na fotce je právě její seminář při závěrečné prezentaci)

Vystoupení semináře Rytmus vedený Irenou Konývkovou

A samozřejmě zde soubor HOP-HOP hrál, vyjela Nemocnice má ubrečená okna (Acylpyrínci nesměli, protože v Itálii právě probíhala propagační akce proti braní prášků!)

Italsko-české děti v Brixenu

A samozřejmě, jako vždy v Itálii, si děcka užívala v nápaditém dětském parku plném houpaček. Na snímku vedení (Irena Konývková a Vlastislav Mareš) sleduje cvrkot v brixenském parku.

Vedení sleduje cvrkot v brixenském parku

Další festival se uskutečnil v rakuském St.Pöltenu. Odehráli jsme zde jedno z posledních představení O soukání, jako obvykle s velkým succesem. Rychle si v parku zopakovali K tobě mé srdce vzdychá - hlavně muzikanti

Zkouška muzikantů v St.Pöltenském parku

A pak mimo program zahráli v atriu místního divadélka.

Hlavní organizátor festivalu Bernhard Paumann na toto představení vzpomíná při každém našem setkání.

Vraceli jsme se přes Vídeň, byl by tedy hřích se nezastavit a neprohlédnout si alespoň pár památek.

HOP-HOP před velkou kašnou ve Vídni

Takovéto krásné slečny jsme měli s sebou, tak je všem jasné, jak chlapci z jiných souborů se činili.

Big stars v Rakousku

Bonbónkem všech možných akcí a vystupování byly opět VEDRA. Poprvé se zde představily naše nejmenší pusinky. Zahráli Jak stařeček měnil až vyměnil. Nejsou na fotkách kouzelní?

Dášenka Wudyová, Ondra Šulc, Barbora Irglová

Jonáš Konývka jako stařeček

Pod vedením vypomáhající Jiřiny Rottové vznikla Pekařská Pepinka

Aleš Máca, Bára Staňová