Úspěchy ve školním roce 2016/2017

školní rok 2016/2017

ZÁŘÍ

Chystáme na začátku jako obvykle derniéry, a to Zápisníku Norberta Borovičky a Synesthetiské hry analogií.

I proto kluci hrají pro naše nové 5leté Hopáky. 13. září přicházejí za nimi do nové třídy na č. 715 a svůj um ukazují oběma skupinám

16. září v pátek jsme pak pozvali naše příznivce Na Vejškovku. Vstupné byly dobroty, což se ukázalo jako výborný nápad. Bar v sále je též příjemným zpestřením.

Derniéra se povedla...jen Vojta ve svém aifru nacákal barvu i na blízkou zeď. Ztrnul nejen majitel sálu, ale i my diváci. Vojta byl ale v pohodě a své vystoupení si užil

ŘÍJEN

11. října na filmovém festivalu Oty Hofmana hrajeme Útěk. Kromě toho je po představení talkshow s hercem Ivanem Vyskočilem, s panem Hofmannem - synem spisovatele, s teoretikem panem Slaninou a s Vojtou i Jendou. Z Domu kultury Ostrov vyšel nápad, že rozhovor povede Irena Konývková. Přiznám se, že jsem z tohoto nového úkolu měla obavy. Naštěstí chlapi byli "ukecaní", tak vznikl poměrně hezký pořad, který byl ještě proložený filmem Útěk.

16. října jsme pak vybráni na přehlídku Děti-výchova-divadlo v Disku na DAMU, též s Útěkem. Přehlídku organizují studenti DAMU katedry Tvořivá dramatika.

Přehlídka byla precizně připravená, technika v divadle dokonalá. Martin Šíp, který nám byl přidělen, byl velmi pozorný. Paní Roháčová nám navíc zajistila ubytování v luxusním hotelu, zkrátka báječné hraní.

A další hraní Útěku

1. 11. úterý 19 hod. na festivalu Klášterecké divadelní žně v Klášterci n.O.

řV Klášterci se nám líbilo, na festivalu byla moc příjemná atmosféra. Po představení následovalo povídání. Účastníky zajímal fyzická stránka kluků, předloha, způsob práce - líbilo se nám u nich a rádi pojedeme zase.

2. – 6. 11. Rakovník Popelka – celostátní soutěž činoherního divadla pro děti

Přehlídka je dlouhá, s velkými pauzami, tak se dalo stihnout i muzeum.

1. 11. Oceňování žáků Karlovarským krajem. Oceněni byli kluci z Útěku za své úspěchy. Vždycky jsme dostávali porcelánové sovičky, pak smajlíky a v letošním roce jsou poprvé poukázky do Varyády - kluci si tak mohou koupit, co chtějí....ale není nad sovičky.

PROSINEC

11.12.                    Advent Jenda

11.12. neděle         Advent – To je jízda + Jenda +Všichni Betlém

12.12. pondělí        Scénické čtení – vystoupení přímo ve školkách

9.00 Krušnohorská

10.30 Halasova

společný oběd

13.00 Palackého

SRAZ V 8.30 V MŠ KRUŠNOHORSKÁ

14.12. Divadlo Minor, pokud budeme vybráni /scénické čtení/ v Praze

pak by odpadlo vyučování, pokud nebudeme vybráni,

je normální vyučování

15.12. čtvrtek         Scénické čtení – vystoupení v MINIDIVadélku

9.00 Masarykova

10.00 Myslbekova

11.001.třídy III.ZŠ

LEDEN

1. - 7. 1. pá-so  SOUSTŘEDĚNÍ V DRAMAŤÁKU

9.1. pondělí            ŠKOLNÍ KOLO V PŘEDNESU 14.00 – 19.00

KAŽDÝ PŘIJDE KDYKOLIV, PŘEDNESE 1 TEXT A ODCHÁZÍ.

POSLEDNÍ PŘÍCHOD 18.30!

1. 1. úterý 13.30 Oranžérie Scénické čtení – sraz přímo v Oranžérii

17.00 Vejškovka „VEDRA při kávě“

Sraz v 16.00 hod. na Vejškovce

Vstupné dobroty

ÚNOR

11.2. sobota Jenda Kandrdásek - krajské kolo. Proběhlo v klidu a pohodě a s postupem - tedy 1.místo. Stejně tak postoupila i Markétka Hechtová a také z 1. místa.

24.2. pátek   Ostrovský kaktus

Sraz v 8 hod.

Soutěží Vítek, Štěpka, SáraW., Heda, Jana

Vítek svým šarmem zaujal tak, že získal 1. místo.

BŘEZEN

1. 3. středa Okresní kolo v přednesu – postupující /Kája, Tadeáš, Lucka, Jenda, Tonda/

DUBEN

1.4.                        Kandrdásek celostátní – Brandýs n. Labem Jenda

Celostátní kolo bylo na apríla, ale aprílem nebylo Jendovo 1. místo

18.4. úterý              Krajské kolo v přednesu Kája, Jenda, Tonda, Lucka, Tadeáš

Konkurence byla veliká. Přesto Tonda ve 3. kategorii byl první, ač bez postupu. Ze 4. kategorie postoupil Jenda a Karolína. Tadeáš a Lucka obdrželi čestná uznání. Krajská knihovna byla hezkým místem pro soutěž, Jiřina Rottová soutěž naposledy zorganizovala. Bohužel jsou jí házeny neustále klacky pod nohy, a to hlavně neúspěšnými Sokolováky a podporu nenalézá ani u své ředitelky zušky. Proč někoho, kdo všem i kupuje kafe, ze svého kopíruje texty a vše chystá ve volném čase nepoděkovat problémy. Příští rok soutěž přesouváme do Aše.

20.4. čtvrtek           Hraní pro školy 9 hod., 10.50 hod. Azher

Po hraní zkouška Scénického čtení

1. 4. Krajské kolo Dětské scény Louny

Prostor byl dost šílený, malililinkatý, přesto děcka hrály, co se dalo. 8 hodina není zrovna pro hraní ideální, k tomu hezká představení našich konkurentů...jako obvykle získáváme nepřímý postup pro Azher. Řeka s rozpuštěnými vlasy pak čestné uznání. Máme radost....postupně se dozvídáme, že jsme první pod čarou na postup na národní přehlídku a tak to také ke spokojenosti Irči zůstane.

KVĚTEN - ČERVEN

SOUKÁNÍ

V květnu mají naši 5letí ukázkové hodiny pro rodiče. Z té nemáme fotografie, ale máme z vyučování - Ondra nám nechává ve třídě samé zajímavé rekvizity, které nemůžeme nechat bez povšimnutí:

24.- 28. 5. Itálie – Brixen, mezinárodní projekt Anglie, Itálie, Česko.

Budou zde semináře + hraní   představení AZHER.

1. 5. - 2. 6. Celostátní setkání LDO Uherské Hradiště – přednáší Tadeáš

VYUČOVÁNÍ ODPADÁ

6.6. úterý        Oceňování žáků 17.00 Divadelní sál /všichni se účastní/

8.6.                  Absolventský koncert Oranžérie 17 hod.

- přednášejí absolventi I. stupně Karolína, Lucka, Tadeáš, Heda.

UVÁDĚNÍM ABSOLVUJÍ SÁRA W. A VÍTEK

9.- 11.6. Celostátní Dětská scéna přednes Karolína, Jenda