KRONIKA 2020/2021

Úspěchy školního roku 2020 / 2021

Školní rok 2020/2021 byl opět poznamenán Covidem, střídavě jsme mohli chodit do školy (září, kousek října), pak opět nemohli (až do konce listopadu), abychom po třech týdnech se zase od ledna rozloučili až do května. Zpočátku jsme mohli chodit pouze po jednom a 24.5. byly opět povoleny skupiny.

Náročné období, které prověřovalo nápaditost a fantazii učitelů při výmýšlení toho, co se dá dělat přes obrazovku, či jak a co se dá dělat po jednom.

Je až obdivuhodné jak rozmanitá byla tvorba u nás v souboru HOP-HOP a kolik zajímavých věcí vzniklo:

VÁNOČNÍ POŘADY PROMÍTANÉ NA VELKOPLOŠNÉ OBRAZOVCE NA NÁMĚSTÍ

Natáčíme vánoční zvyky a básně ve studiu:

Ella Zeroniková

Kačka Staňková

Samuel Machač

Ivanka Chernyavska

Natálka Szabo

Kája Pöseltová

Táďa Matoušek

Adélka Hájková

Eliška Mikesková

Druhý koncert byl moderovaný  - též vánočními zvyky

Irena Konývková a Tadeáš Novák

Oba koncerty lze najít ve videích.

V lednu jsme opět ve studiu, s novou pedagogickou posilou Tadeášem se můžeme scházet a jako kolegové tvořit, vzniká tak upoutávka pro knihovnu.

V prosinci jsme naštěstí stihli nahodit dramatické výstupy, můžeme na nich pracovat distančně. Později pak vzníká pořad Být či nebýt, též natočený jako film. V květnu a v červnu máme premiéru jak malých:

Tak též velkých

Plakát

Souběžně vznikají přednesy, které pak dáváme na plakáty s QR kódy a společně s vlastní ilustrací rozvěšujeme po celém Ostrově

Díky nahraným přednesům se můžeme zúčastnit soutěže Dětské scény, okresního kola, při individuální výuce nahráváme znovu - tentokráte v dramaťáku a posíláme záznam do krajského kola. Sem postoupili Natálka Szabo (na fotografii), ale i Adélka Hájková, Samuel Machač, Ivanka Chernyavska, Ella Zeroniková, Kačka Staňková. Kája Pöseltová získala čestné uznání.

Přednesy s QR kódy najdete též ve složce Videa.

Nejvíce úspěšná byla Ivanka Chernyavska:

...postoupila totiž až na Dětskou scénu - nesmí chybět tradiční foto u kašny.

Na Dětskou scénu postoupil celý soubor s inscenací Natálčin andulák.

Plakát

Inscenace vznikala velmi složitě, nebo jsme kvůli covidu nemohli zkoušet. Když jsme si knihu vybrali nikdo z členů neměl mobil, při premiéře (téměř po roce a půl) už měli všichni. Přesto příběh dívenky, které si rodiče nevšímají a neustále telefonují, je pro nás stále živý. Hrajeme s radostí - téměř po prvé před hromadou diváků, a to nás moc těší.

Celkově jsme si Dětskou scénu užili.

Měli jsme i radost, že paní učitelka dostala Cenu Ministra kultury. Do tichého sálu jsme po vyřknutí jména, kdo cenu dostává, vykřikli Naše paní učitelka!

Irena Konývková

Jakub Hulák ukazuje množství inscenací vytovřené I.Konývkovou

Poděkování všem, kteří v tvorbě inspirovali (ač mezi námi nejsou).

V červnu jsme také natočili uvádění koncertů různými způsoby, rozdělili jsme se na dvojice a vzniklo moderování prostřednictvím vyprávění o nástrojích, skladatelích, o zvucích, s vtipy o muzikantech a jako klub kutilek, které ukazují výrobu nástrojů. Film najdete též ve videích.

Na závěr školního roku přišlo překvapení - byli jsme nominováni a i vybráni na Jiráskův Hronov.

Hráli jsme třikrát v Čapkovo sále. Měli jsme arénu, tak to bylo fajn. První večerní hraní bylo úplně vyprodané. Takže opět hraní před mnoha diváky, kteří navíc reagují, smějí se, jdou s námi...hrálo se moc hezky.

Vítání proběhlo v divadle, neboť lilo jako z konve.

Foto na schodech vzniklo až později

Hned po hraní se objevil článek na internetu v Novinkách.

Pak rozbor, chvilka příjemného poslouchání a pak Zpravodaj.

Tradičně jsme navštívili domeček Aloise Jiráska

Zastavili jsme se i v ZOO

Po cestě jsme poslouchali audioknihy

Eliška, Kačka, Adélka

Táďa, Ela, Sam

Kája, Natálka, Ivanka

A ještě bychom neměli zapomenout na originální uvádění koncertů, které jsme během distanční výuky připravili a taktéž natočili na videa

Ella Zeroniková a Kája Pöseltová jako kutilky vyrábějící nástroje

Kačka Staňková a Eliška Mikesková vyprávěli o zvucích

Ivanka Chernyavska a Natálka Szabo se pak zaměřili na nástroje

Adélka Hájková a Adriana Praštalo hledali zajímavosti o skladatelích

a kluci Tadeáš Matoušek a Samuel Machač hráli vtipy o hudebnících.

Plakát Plakát Plakát Úspěchy školního roku 2020_2021 irena-konyvkova.jpeg